Tablet dla niepełnosprawnych

Na świcie powstaje coraz to więcej nowości technologicznych. Nowe smartfony, coraz to smuklejsze laptopy, niezwykłe konsole do gier, wymyślne klawiatury i myszki. Są to głównie nowinki dla osób w pełni sprawnych. Jednak świat technologii to nie tylko ludzie zdrowi. Co z osobami niepełnosprawnymi? Czy są oni pomijani?

Coraz częściej możemy przeczytać o nowościach dla osób chorujących jak na przykład tablet dla niepełnosprawnych. Czym się charakteryzuje? Na co zwrócić uwagę, podczas zakupu? W dzisiejszym artykule dowiecie się trochę o dobrym sprzęcie, jak go wybrać i gdzie kupić. Koniecznie zajrzycie poniżej!

Tablet dla niepełnosprawnych Ranking
Jaki Tablet dla niepełnosprawnych?
Ranking najlepszych >>>

Co daje tablet dla niepełnosprawnych?

Człowiek nie zawsze zdaje sobie sprawy z tego, co daje nam technologia a w szczególności, co daje osobom niepełnosprawnym. Przykładem jest tablet dla niepełnosprawnych, który czasami jest jedynym źródłem kontaktu z drugim człowiekiem. Czasem nawet jedyną możliwością samodzielnego funkcjonowania, bez pomocy drugiego człowieka. Jak zatem możemy zauważyć tablet dla niepełnosprawnych ułatwia kontakt międzyludzki. A to oznacza, że rozwój technologii w tej gałęzi jeszcze nigdy nie było tak ważne. Choć na pierwszy rzut oka to zwykłe urządzenie, jednak ma niezwykłą moc. Zatem dla kogo jest przeznaczone?

Tablet dla niepełnosprawnych
Tablet dla niepełnosprawnych – opinie, ranking, cena

Dla kogo tablet dla niepełnosprawnych?

Wśród nas jest coraz więcej osób z daną niepełnosprawnością. Każdy z nas jest inny, ma inne cechy, inne przyzwyczajenia. Jednak tablet dla niepełnosprawnych jest dla każdego. Jeśli jesteśmy osobą niesłyszącą lub słabosłyszącą możemy z niego korzystać. Każdy produkt ma opcję włączenia „Napisów”, dzięki czemu dźwięk jest nam niepotrzebny.

Sprawdź: Laptop dla niepełnosprawnych

Jesteś osobą, która nie widzi lub niedowidzi? Żaden problem. W każdym tablecie dla niepełnosprawnych wbudowany jest głośnik. Dzięki temu ustawiamy głośność na maksimum i możemy cieszyć się nawet oglądaniem filmów. Wyraźny dźwięk sprawi, że nie potrzebujemy wcale obrazu.

Dobry tablet dla niepełnosprawnych powinien mieć też dużo pamięci, abyśmy mogli w nim przechowywać pliki z dokumentacją medyczną lub kalendarz z terminami wizyt lekarskich. Tablety są dla każdej osoby niepełnosprawnej, aby ułatwić każdemu codzienne funkcjonowanie.

Jaki tablet dla niepełnosprawnych wybrać i kupić?

Wybór tableta dla niepełnosprawnych może wydawać się niezwykle trudnym zadaniem. Jednak wystarczy wziąć pod uwagę nasze preferencje, chorobę i kilka parametrów oraz funkcji urządzenia. Oto kilka z nich:

  1. parametry,
  2. przekątna ekranu,
  3. matryca,
  4. aparat,
  5. głośniki i mikrofon.

Parametry tabletu dla niepełnosprawnych

Parametru tabletu dla niepełnosprawnych powinny być ani ni za duże ani nie za małe. Urządzenie powinno być lekkie, aby nas nie bolały ręce od trzymania, ale też ekran powinien być na tyle duży, abyśmy wszystko widzieli. Dość duży ekran pozwoli ustawić wystarczająco dużą czcionkę. Grubość tabletu dla niepełnosprawnych nie powinna przekraczać 8 mm, aby wygodnie trzymać go w dłoni. Jeśli chodzi o wysokość, nie polecamy większych, niż 250mm. To jest optymalna wysokość.

Przekątna ekranu tabletu dla niepełnosprawnych

Przekątna ekranu powinna być dopasowana do choroby. Jeśli nie potrzebujemy znacznych rozmiarów sprzętu i wystarczy nam małej wielkości czcionka możemy wybrać urządzenie do 10 cali. Jednak szczególnie polecane dla osób słabowidzących jest przekątna ekranu powyżej 10 cali.

Matryca tabletu dla niepełnosprawnych

Raczej wszystkie tablety dla niepełnosprawnych są wykonane z błyszczącego ekranu. Ekrany matowe są dostępne w tabletach. Jeśli jednak chcemy mieć taki w tablecie możemy dokupić szkło ochronne, które daje taką poświatę. W sklepach z akcesoriami dla elektroniki z pewnością doradca pomoże nam wybrać odpowiedni dodatek.

Aparat w tablecie dla niepełnosprawnych

Aparat to bardzo przydatna funkcja w tabletach dla niepełnosprawnych. Dlaczego? Otóż możemy wykonywać zdjęcia np. ważnych dokumentów, które musimy przesłać lekarzowi. Obecnie wiele urządzeń ma albo dostępną w aparacie funkcję skanu lub można pobrać do tego specjalną, darmową aplikację. W ten sposób nie musimy iść na pocztę, a wszystkie ważne dokumenty wysyłamy mailem.

Głośniki i mikrofon w tablecie dla niepełnosprawnych

Pamiętajmy, że każdy tablet dla niepełnosprawnych ma wbudowane głośniki i mikrofon. Dzięki temu bez problemu możemy wydawać komendy głosowe, przy jednoczesnym dobrej jakości dźwięku wszystko dobrze usłyszymy. Możemy z niego dzwonić, oglądać filmy, przeszukiwać internet.

Jaki tablet dla niepełnosprawnych
Jaki tablet dla niepełnosprawnych / Sprawdź cenę, opinie i ranking

Ochrona tabletu dla niepełnosprawnych

Tablet dla niepełnosprawnych to sprzęt, który ułatwia codzienne funkcjonowanie oraz kontakt ze światem. Dlatego ważne, jest aby był odpowiednio chroniony. Przede wszystkim ekran! Powinniśmy dokupić folię ochronną lub szkło hartowane. Na wypadek, gdyby tablet spadł. Do tego warto dokupić etui ochronne. Polecane są te silikonowe, gdyż są łatwe w utrzymaniu czystości, łatwo się je zakłada i zdejmuje, a co najważniejsze są w różnorodnych wzorach i kolorach. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Polecamy: Druk 3D w służbie osobom niepełnosprawnym

Jak kierować tabletem dla niepełnosprawnych?

Nie każdy z nas ma możliwość swobodnego korzystania z tabletu dla niepełnosprawnych. Czasami potrzebne są dodatkowe czujniki do komunikacji alternatywnej takie jak:

  • czujnik dotyku,
  • czujnik odbiciowy,
  • czujnik położenia gałki oka,
  • czujnik przepływu powietrza,
  • przełącznik.

Jaki tablet dla niepełnosprawnych jest najlepszy?

Pamiętajmy, że nie ma jednego najlepszego modelu i dobry tablet dla niepełnosprawnych powinien być dopasowany indywidualnie do potrzeb. Oczywiście liczą si takie parametry jak wytrzymałość, czy lekkość, ale nie wszyscy potrzebują duży ekran lub dużą kartę pamięci. Dobry tablet dla niepełnosprawnych powinien być w szczególności dopasowany pod naszą chorobę. Warto przeczytać opinie znajdujące się na stronach internetowych i forach. Zapraszamy też do naszego rankingu najlepszych!

Gdzie kupić tablet dla niepełnosprawnych?

Tablety dla niepełnosprawnych dostępne są w sklepach stacjonarnych RTV oraz u znanych producentów z akcesoriami elektronicznymi. Sklep stacjonarny to dobre miejsce, aby podpytać doradców o parametry sprzętu. Jednak równie duży wybór jest w internecie. Wystarczy przejrzeć kilka najpopularniejszych stron.

Do producentów tabletów dla niepełnosprawnych należą: Lenovo, Samsung, Mówik 2.0 i inni.

Ceny tabletów dla niepełnosprawnych

Ceny tabletów różnią się od siebie w zależności od producenta i modelu. Przeciętne tablety dla niepełnosprawnych rozpoczynają się od 200 zł do 500 zł. Jednak zazwyczaj nie posiadają one żadnych dodatkowych funkcji. Nieco droższe modele sięgają 1000 zł. To już są dobrej jakości produkty. Najdroższe tablety dla niepełnosprawnych sięgają od 2000 zł. To dobre produkty, które są dobrej jakości i mają wiele przydatnych funkcji.

Najlepszy tablet dla niepełnosprawnych
Najlepszy tablet dla niepełnosprawnych

Tablet dla niepełnosprawnych – opinie

Co sądzicie o tabletach dla niepełnosprawnych? Korzystaliście z nich? Jakie widzicie w nich plusy? Może mają też minusy? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, jakie są Wasze opinie na ten temat.

Zobacz też: Nowe programy dla osób niepełnosprawnych

Tablet dla niepełnosprawnych / Ranking najlepszych

Aby wybrać najlepszy sprzęt potrzeba wiele trudu. My postanowiliśmy Wam pomóc i stworzyliśmy ranking najlepszych tabletów dla niepełnosprawnych. Znajdziecie tu tylko polecane modele wraz z obecnymi cenami. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj opinie na forum