Laptop dla niepełnosprawnych

Wiele nowych technologi jak nowy telefon, najnowsza konsola oraz wypasiony laptop do gier. To główne nagłówki w świecie technologii. W tej branży istnieje jednak mało znana gałąź, często niesłusznie pomijana.

O czym mowa? O laptopach dla niepełnosprawnych. Czy są to inne urządzenia? Czym się różnią? Na co warto zwrócić uwagę? W dzisiejszym poradniku poradzimy Wam, jaki sprzęt wybrać, aby był dla nas jak najlepszy.

Nie traćmy czasu.

Laptop dla niepełnosprawnych Ranking
Jaki Laptop dla niepełnosprawnych?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest laptop dla niepełnosprawnych?

Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, często laptop dla niepełnosprawnych jest ich jedynym źródłem kontaktu z drugim człowiekiem, a nawet możliwością funkcjonowania bez drugiego człowieka. Dzięki temu możemy dostrzec, niewidoczną na pierwszy rzut oka, jaką niezwykłą funkcję może czynić zwykły przedmiot jakim jest laptop. To oznacza, że rozwój specjalistycznej technologii jest niezwykle ważny w stosunkach międzyludzkich. To niesamowite jak nowoczesne urządzenia mogą być tak bardzo przydatne, choć na pierwszy rzut oka wydają się tak zwyczajne.

Laptop dla niepełnosprawnych
Laptop dla niepełnosprawnych / Opinie, ranking i cena

Jaki laptop dla niepełnosprawnych wybrać i kupić?

Laptop dla niepełnosprawnych powinien być dobrym wyborem, ponieważ ma ułatwić codzienne funkcjonowanie. Co jest zatem ważne? Jakie parametry wybrać, aby był pomocy? Oto kilka ważnych elementów, na które koniecznie musimy zwrócić uwagę, wybierając dobry laptop dla niepełnosprawnych:

Zobacz także: Podsumowanie kampanii „Włącz się”

  1. waga,
  2. ekran,
  3. matryca,
  4. klawiatura,
  5. głośniki,
  6. pamięć RAM,
  7. długość czasu pracy bez podłączenia do ładowania.

Waga laptop dla niepełnosprawnych

Laptop dla niepełnosprawnych powinien być lekki, co ułatwia jego przenoszenie, czy zabieranie ze sobą. Optymalna waga to około 2 kg. Dzięki temu zachowamy jego mobilność. Urządzenie nie może być jednak zbyt lekkie, aby móc cieszyć się jego wytrzymałością. Zbyt lekkie produkty mogłyby się szybko psuć na przykład przy pierwszym lepszym mocniejszym zamknięciu.

Ekran laptop dla niepełnosprawnych

Ekran laptopa dla niepełnosprawnych powinien być dostosowany do niepełnosprawności. Zacznijmy więc od przekątnej. Najlepiej wybrać standardowe urządzenie, które ma 14 cali. To optymalna przekątna. Jednak dla osób, które mają znaczny problem ze wzrokiem lepiej wybrać laptop dla niepełnosprawnych, który ma więcej, niż 15 cali. Dzięki temu będziemy mogli ustawić dużą czcionkę. Rozdzielczość nie musi być duża. Mniejsza może być lepsza, gdyż wtedy elementy będą na ekranie większe, a co za tym idzie będą lepiej widoczne. Najbardziej uniwersalny jest ekran Full HD.

Matryca w laptopie dla niepełnosprawnych

Jaki typ ekranu laptopa dla niepełnosprawnych wybrać? Do wyboru mamy matową i błyszcząca. Ta druga ma nieco szersze katy widzenia. Jednak jeśli zamierzamy korzystać z urządzenia np. w ogrodzie lub po prostu w miejscu, gdzie świeci słońce i odbija się światło warto zaopatrzyć się w ekran matowy lub powłokę antyrefleksyjną. Wtedy światło nie będzie się odbijać jak bardzo, jak na ekranie błyszczącym.

Klawiatura w laptopie dla niepełnosprawnych

Klawiatura w laptopie dla niepełnosprawnych powinna być niezwykle wygodna. Klawisze powinny być dużej wielkości, aby np. osoba, która ma problemy ze wzrokiem nie miała też problemu z trafieniem w odpowiedni klawisz. Nadrukowane znaki powinny być czytelne. Warto też zaopatrzyć się w alfabet Braille’a. Bardzo praktycznym rozwiązaniem w każdym laptopie dla niepełnosprawnych jest podświetlana klawiatura. Z pewnością to dodatek, który ułatwi codzienne korzystanie z urządzenia, szczególnie wieczorową porą.

Polecamy: Jak wybrać najlepsze biuro podróży dla osób z niepełnosprawnością?

Głośniki w laptopie dla niepełnosprawnych

Osoby mające problemy ze wzrokiem lub które wcale nie widzą powinny zaopatrzyć się w laptop dla niepełnosprawnych z dobrymi głośnikami. Choć mimo to nadal nie widzą, za to zdecydowanie lepiej słyszą. Dobre głośniki pozwolą obejrzeć ulubiony film i wczuć się w rolę. Kto powiedział, że osoba niewidoma, nie może oglądać filmów. Całą akcje wyobraża sobie poprzez dobrze słyszany dźwięk.

Pamięć RAM w laptopach dla niepełnosprawnych

Wybierając laptop dla niepełnosprawnych warto pomyśleć nad tym, co jest dla nas ważne i do czego będziemy wykorzystywać urządzenie. Powinniśmy zaopatrzyć się w laptop, który ma pamięć RAM minimum 4 GB. To optymalna pamięć, jeśli nie potrzebujemy zbyt wiele miejsca na swoje dokumenty. Jeśli chcemy dużo miejsca na pliki za nieduże pieniądze możemy wybrać urządzenie z szybkim SSD o pojemności 128 GB.

Jak długo powinien działać laptop dla niepełnosprawnych bez podłączenia do ładowania?

Bez wątpienia laptop dla niepełnosprawnych może być przez nich używany praktycznie cały dzień, dlatego dobrze, aby miał niezwykle wytrzymałą baterię. Wygodniej jest przemieszczać się z laptopem bez konieczności wleczenia za sobą kabla od ładowarki. Jeśli już jednak musimy co jakiś czas podłączyć urządzenie do prądu, kabel powinien być na tyle długi, abyśmy mogli się swobodnie przemieszczać.

Jaki laptop dla niepełnosprawnych
Jaki laptop dla niepełnosprawnych – cena, ranking i opinie

Dla kogo laptop dla niepełnosprawnych?

Tak na prawdę laptop dla niepełnosprawnych jest dla wszystkich. Nie zależnie od tego na co chorujemy. Każda osoba niesłysząca może bez problemu korzystać z tego urządzenia. Wszystko widzi, po prostu nie słyszy dźwięku. W związku z tym musi tylko ustawić w laptopie opcję „Napisy” na przykład, gdy ogląda filmy.

Także osoby niewidome mogą korzystać z laptopa dla niepełnosprawnych. W jaki sposób? To proste – odwrotnie, niż u osób niesłyszących należy włączyć dźwięk i powiadomienia głosowe.

Laptop dla niepełnosprawnych to także ogromna szansa dla osób z zanikiem mięśni. Jak możemy się domyślić, są oni wykluczeni z codziennych czynności, które znane są zdrowym osobom. Jeśli nogi i ręce nie funkcjonują to co pozostaje? Głos i wzrok. Obecnie istnieją laptopy, które możemy sterować za pomocą komend głosowych, a nawet dzięki ruchom oczu.

Dobry laptop dla niepełnosprawnych nie ogranicza zatem nikogo. Ich funkcje i parametry są stworzone, aby ułatwić codzienne funkcjonowanie osobom chorym. Technologia może czynić małe cuda.

Gdzie kupić laptop dla niepełnosprawnych?

Dobry laptop dla niepełnosprawnych jesteśmy w stanie kupić w sklepach stacjonarnych w akcesoriami do urządzeń elektrycznych, sklepach RTV. Duży wybór znajduje się w internecie. Możemy tam zakupić urządzenia od producentów takich jak: Microsoft, Huawei, Lenovo, HP, Acer, Asus, Dell i inni.

Najlepszy laptop dla niepełnosprawnych
Najlepszy laptop dla niepełnosprawnych

Cena laptopów dla niepełnosprawnych

Cena za laptop dla niepełnosprawnych może się różnić w zależności od producenta i modelu. Cena za najtańszy laptop waha się od 800 zł do 1000 zł. Jednak polecamy wybrać droższe modele, jeśli zależy nam na wytrzymałości i dodatkowych funkcjach. Przeciętnie dobry laptop dla niepełnosprawnych kosztuje od 2000 zł do koło 3000 zł.

Laptop dla niepełnosprawnych – opinie

Co sądzicie na temat laptopów dla niepełnosprawnych? Czymś się wyróżniają? Na co zwracacie uwagę podczas zakupów? Koniecznie dajcie znać, jakie są Wasze opinie na ten temat. Czekamy na komentarze!

Zobacz: Odpowiedzialna firma – wspieram bez barier

Laptop dla niepełnosprawnych / Ranking najlepszych

Jeśli nadal nie wiecie jaki sprzęt wybrać polecamy sprawdzić nasz ranking najlepszych laptopów dla niepełnosprawnych. Zawarliśmy w nim tylko godne polecenia produkty wybierane przez innych wraz z aktualną ceną. Zajrzyjcie koniecznie!

Laptop dla niepełnosprawnych Ranking TOP10

2.
Asus VivoBook (S712JA-WH54)
Laptop dla niepełnosprawnych Asus
8.
HP 17-BY4013 4J8C8UA
Laptop dla niepełnosprawnych HP

Laptop dla niepełnosprawnych - Jaki wybrać i gdzie kupić?

Dodaj opinie lub recencję na forum