Zwiększyć zatrudnienie osób niepełnosprawnych w administracji publicznej

W ostatnią sobotę, czyli 19 listopada odbyła się 21. Wielka Gala Integracji. Trzeba dodać, że to największe wydarzenie dla osób z  niepełnosprawnością w Polsce.

Już po raz dwudziesty pierwszy odbyła się w Warszawie Wielka Gala Integracji. Takie inicjatywy z pewnością są potrzebne, aby przypominać, że osoby niepełnosprawne żyją wśród nas, są naszymi sąsiadami, studiują bądź pracują z nami. Oczywiście tego rodzaju wydarzenie ro również okazja do podsumowań i dyskusji i takiej nie zabrakło.

Na scenę został zaproszony prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Robert Kwiatkowski. W PFRON zatrudnienie osób niepełnosprawnych stanowi 15% więc również nie jest najwyższe. W instytucji, które decyduje o sprawach osób niepełnosprawnych ich zatrudnienie powinno być zdecydowanie wyższe m.in. dlatego, aby  wiedzieć, z jakimi problemami borykają się one na co dzień. Prezes Kwiatkowski wspomniał również, że będzie realizowany program wspierający zatrudnienie osób niepełnosprawnych w administracji publicznej. O tym programie informowaliśmy już jakiś czas temu na naszym blogu, gdy kończyły się konsultacje społeczne w tej sprawie. Chodzi tutaj o program „STABILNE ZATRUDNIENIE – osoby niepełnosprawne w administracji i służbie publicznej”, którego celem jest „podniesienie wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych w administracji publicznej”.

Dodaj opinie lub recencję na forum