Zmiany w programie „Aktywny samorząd”

Odsetek osób niepełnosprawnych, które posiadają wykształcenie wyższe nie należy do wysokich, dlatego oferowane są różne systemy wsparcia ułatwiające osobie niepełnosprawnej możliwość zdobycia wykształcenia, co jest szansą na podjęcie lepiej płatnej pracy.  Popularnym programem jest „Aktywny samorząd”.

W ubiegłym tygodniu na stronie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pojawiła się informacja dotycząca programu, z którego chętnie korzystają niepełnosprawni studenci za pośrednictwem Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie.

Program „Aktywny samorząd” jest jednym z tych narzędzi, który daje szansę na zdobycie przez osoby niepełnosprawne środków na naukę.  Obecnie ma nastąpić zmiana charakteru dodatku na pokrycie innych kosztów kształcenia.  Jak czytamy na stronie http://pfron.org.pl/pl/komunikaty/3397,Uwaga-wprowadzono-zmiany-w-dokumencie-pn-Kierunki-dzialan-obowiazujacym-w-2016-r.html na bardziej progresywny i motywacyjny.

Z pewnością warto zapoznać się z tą informacją. Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie przyjmują wnioski we wrześniu i na początku października, nie mniej lepiej znać szczegóły. A jeżeli czegoś nie rozumiemy warto skontaktować się z właściwym PCPR’em, których lista znajduje się tutaj pcpr_portal_diru.

Dodaj opinie lub recencję na forum