Strój jeździecki / Jak wybrać sprzęt dla jeźdźca?

Strój jeździecki to bardzo ważny element wyposażenia podczas uprawiania jazdy konnej.
Jak wiemy, ten sport nie dotyczy tylko osób młodych, bo z powodzeniem taką pasją mogą zajmować się osoby starsze, np. jako hobby.
W tej kwestii bardzo ważny jest jednak odpowiedni ubiór, jaki ma gwarantować nie tylko komfort i bezpieczeństwo jeźdźca, ale i konia.

Zobacz zatem, na co trzeba się przygotować podczas takich zainteresowań jak jazda konna i jaki strój jeździecki będzie najlepszy!

Jaki strój jeździecki wybrać?

Strój jeździecki ma wiele istotnych funkcji, jakie opierają się na zabezpieczeniu jeźdźca i zwierzęcia. Zapewnia zarówno wygodę podczas jazdy, jak i optymalną temperaturę.
Ponadto chroni przed uszkodzeniami ciała, a także – co chyba też jest bardzo ważne – dodaje odwagi i pewności siebie.

Podczas wyboru odpowiedniego stroju jeździeckiego warto kierować się kryterium jakości i solidności. Warto, aby wybrany sprzęt spełniał normy i był od dobrego producenta, ponieważ bezpieczeństwo w tym sporcie jest niebagatelne.

W tym artykule zaprezentujemy Ci najważniejsze aspekty, na jakie trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru idealnego stroju jeździeckiego, więc pozostań z nami!

Akcesoria jeździeckie
Akcesoria jeździeckie / Gdzie kupić? Jakie wybrać? Opinie i cena

Jaki strój jeździecki będzie najlepszy?

Trzeba wiedzieć, że funkcjonują różne typy stroju jeździeckiego, zarówno na zawody, jak i na co dzień.
W ten sposób trzeba skompletować ubiór odpowiednio do potrzeb i nabyć to, co w danym momencie jest niezbędne. W tej kategorii można jednak zdobyć zarówno użyteczne, jak i modne ubrania i sprzęt.

Strój jeździecki musi być dopasowany do możliwości i sprawności osób starszych. Wszystko to po to, aby zapewnić jak najlepsze warunki uprawiania tego sportu.
Dobre zaopatrzenie pozwoli z kolei przyjemnie spędzić czas podczas przejażdżki konnej i sprawi, że senior będzie bezpieczny.

Strój jeździecki – akcesoria

Obowiązkowe akcesoria w zakresie stroju jeździeckiego to:

  1. buty i czapsy,
  2. bryczesy,
  3. kamizelka ochronna
  4. kask i marynarka

Producenci oferują zarówno sprzęt dla osób początkujących, jak i doświadczonych miłośników jeździectwa. Ceny i promocje także kształtują się różnie, ale o tym za chwilę.
Teraz bowiem warto zwrócić uwagę na szeroki wybór akcesoriów stroju jeździeckiego, takich jak czapki, szaliki i rękawiczki. Przydadzą się również cienkie, jak i specjalnie ocieplane spodnie do jazdy konnej.

Warto zainwestować też w:

  • bluzy i bluzki
  • podkolanówki
  • marynarki
  • kurtki i kamizelki
  • ostrogi i baty

Z taki wyposażeniem można „łapać wiatr w żagle” i oddać się temu niesamowitemu hobby.
Nic tak bowiem nie „dodaje skrzydeł”, jak pasja, jaka daje odreagowanie po całym dniu, lub tak jak seniorzy zagospodarowanie nią czasu wolnego.
Czas zatem na spełnianie jeździeckich marzeń! Pełne przygotowanie oczaruje każdego miłośnika jazdy konnej.

Sprzęt jeździecki
Sprzęt jeździecki / Kask, bryczesy, strój dla jeźdźca

Strój jeździecki – co trzeba mieć i po co?

Każdy, kto kocha stworzenia, jakimi są konie i uwielbia sport jeździecki, na pewno zainteresuje się tym, co trzeba mieć, by jazda była komfortowa i bezpieczna.
Dotyczy to nie tylko osób aktywnie spędzających tak czas, ale i amatorów.

Odpowiedni strój jeździecki przyda się nie tylko na zawody jeździeckie, ale i do codzienne zmagania z jazdą konną i jest to sama podstawa.
Oprócz umiejętności mogą liczyć się też prezencja i wygoda, jaką dać może stosowny strój jeździecki. Dzięki temu treningi będą nie tylko przyjemne, ale i bezpieczne.
Warto połączyć więc przyjemne z pożytecznym i zaopatrzyć się w dobry strój jeździecki.

Strój jeździecki – co jeszcze warto wiedzieć?

W kwestii stroju jeździeckiego warto zaopatrzyć się w dobre buty, które z reguły są z obcasami, by chronić stopę przed zakleszczeniem się w strzemieniu.
Również kaski są dostępne w różnych rozmiarach, tak aby każdy dopasował odpowiedni dla siebie.

Dobrej jakości ubiór powinien być wykonany z wytrzymałych materiałów i odpornych na uderzenia, po to, by zapewnić najlepsze zabezpieczenie.
W tym aspekcie warto więc zwrócić uwagę na to, czy sprzęt posiada certyfikaty, bo to bardzo ważne dla zdrowia i życia, by nie ulec kontuzji.
Strój jeździecki powinien być też dopasowany do pory roku.

Strój jeździecki – zalety

Wysokiej jakości ubiór jeździecki od renomowanych producentów na pewno zapewni radość z uprawianego sportu na świeżym powietrzu i w kontakcie z naturą.
W wielu sklepach internetowych można spotkać profesjonalny strój jeździecki, jak i dla tych, co dopiero zaczynają przygodę z końmi.
Warto wybierać produkty dopasowane do potrzeb i poziomu zaawansowania. Wynika to z tego, że ten sport jest też atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Nierzadko też stanowi pasję na całe życie, a nawet pokuszenie się o uczestnictwo w konkursach.

Po to, aby jednak utrzymać swobodę jazdy, trzeba zaopatrzyć się w specjalistyczny sprzęt, jaki ma te zalety, że chroni i ułatwia jazdę na koniu.
Jest to właśnie strój jeździecki i trzeba go mieć, by z pełnym przygotowaniem oddać się tej wspaniałej pasji!

Akcesoria dla jeźdźca
Akcesoria dla jeźdźca

Strój jeździecki – dlaczego warto uprawiać ten sport?

Jazda konna to może być bardzo ciekawe wyzwanie nie tylko, ponieważ kształtuje równowagę i koncentrację. Pozwala też odprężyć się na świeżym powietrzu.
By stała się jeszcze bardziej atrakcyjna i miła warto zainwestować w strój jeździecki, zarówno modny, jak i funkcjonalny.

Powinien to być praktyczny osprzęt, komfortowe i solidne ochraniacze, a także akcesoria dla konia. W tym związku liczy się bowiem też zadbanie o partnera, jakim jest koń.
To bowiem dobry kontakt z tym zwierzęciem ma duży wpływ na czerpanie radości i pasji z jeździectwa.

A przecież właśnie o to w tym chodzi!

Cena stroju jeździeckiego

Strój jeździecki z powodzeniem zakupią zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.
Dotyczy to też budżetu, bo można zakupić ubiór nawet z mniejszymi kosztami i na każdą kieszeń. Wiele sklepów oferuje akcesoria niezbędne do jazdy konnej w przystępnych cenach i promocjach sezonowych.

Bryczesy można nabyć już za około 200 zł, buty jeździeckie do 300 zł, a czasem nawet do 200 zł, zależnie od sklepu. Kamizelka ochronna kształtuje się w cenie do 400 zł, natomiast rękawiczki już od 30 zł. Sztyblety można kupić za około 100 zł, a kask już od 200 zł. Podobnie cena kształtuje się jeśli mamy na myśli bryczesy damskie z pełnym lejem.

Warto śledzić promocje, ponieważ można na wyprzedażach nabyć akcesoria w bardzo atrakcyjnej cenie.
Kompletując swój strój jeździecki, możemy być pewni, że będziemy czerpać więcej z przyjemności, jaką jest jazda konna.

Opinie o strojach jeździeckich

Opinie pasjonatów tego sportu są zwykle pozytywne. Pomimo tego, że trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria i strój jeździecki, sam sport wznosi do gwiazd.

Użytkownicy sprzętu chwalą sobie tę pasję i polecają innym. Jest to bowiem znakomity sposób na zagospodarowanie wolnego czasu, jakiego seniorzy mają sporo.
Strój pomaga w tym, aby zawsze podczas jazdy na koniu czuć się pewnie, komfortowo i bezpieczne. To bowiem nie jest wymysł, a konieczność.

Wiążąc swoją przyszłość z jazdą na koniu, trzeba więc postarać się o dobry strój jeździecki, który będzie czynił ten sport także łatwiejszym i przyjemniejszym.

Gdzie kupić strój jeździecki

Zakup stroju jeździeckiego nie jest problemem, ponieważ jest wiele miejsc, gdzie można go nabyć.
Bardzo popularne są sklepy internetowe, jakie bez problemu, szybko i w zaciszu domowym pozwalają dokonać zakupu.
W tej kwestii można też poradzić się trenera, który na pewno doradzi, jakie obuwie czy odzież trzeba nabyć.

Warto prześledzić też porównanie cen i sklepów, aby mieć lepsze rozeznanie w szczegółach ofert.
Dobrym pomysłem jest również udanie się do specjalistycznego sklepu, gdzie można strój jeździecki przymierzyć.

Strój jeździecki / Ranking najlepszych

Po to, aby ułatwić Ci wybór zaopatrzenia do jazdy konnej, sporządziliśmy ranking najlepszych ofert strojów jeździeckich. Oto one:


« || 2021