Rusza projekt „Ortotyka 3D” dla osób z niepełnosprawnością

Miło nam poinformować, że Fundacja On/Off, która prowadzi serwis Diru.pl podjęła współpracę w ramach projektu „Ortotyka 3D”. To pilotażowe przedsięwzięcie, którego organizatorem są dwie firmy Omni3D i Meyra Group. Jego celem jest rekrutacja osób z niepełnosprawnością zainteresowanych skorzystaniem z możliwości przemysłowego druku 3D i przygotowaniem testowych wersji wydruków stabilizujących lub zastępujących narząd ruchu.

To wyróżnienie dla Fundacji On/Off, że właśnie nam zostały powierzone działanie promocyjne. Dużo siły wkładamy w kampanię „Włącz się”, aby zachęcić pracodawców do zatrudniania osób z niepełnosprawnością. Przypominamy o Karcie Praw Osób Niepełnosprawnych, o tym, że nie warto na etapie rekrutacji rezygnować z kandydata z niepełnosprawnością.
Wierzymy, że nasze działania przyniosą dobre rezultaty.

Wracając jednak do zaczynającego się właśnie projektu „Ortotyka 3D”. Otóż Omni3D z udziałem konsultantów firmy Meyra Group zrealizują prototypowe wydruki 3D.

Po wstępnych wywiadach, a następnie już bardziej pogłębionych konsultacjach z osobami, które prześlą formularz zgłoszeniowy i wyrażą tych samym chęć uczestnictwa w projekcie wezmą udział trzy osoby, dla których bezpłatnie zostaną zaprojektowane i wydrukowane:
• gorsety 3D,
• ortezy 3D,
• sprzęt rehabilitacyjny.

Poprosiliśmy o krótki komentarz, skąd w ogóle pomysł. Cicho możemy przyznać, że również współpraca z naszą fundacją podczas kampanii „Włącz się” wpłynęła na decyzję o starcie projektu jeszcze w 2019 roku.

– Mamy możliwości i szansę na to, aby wpłynąć na społeczeństwo, aby pomóc osobom, które chcą wrócić na rynek pracy, czy zmniejszać bariery, które napotykają osoby z niepełnosprawnością. Pilotażowy projekt „Ortotyka 3D” skierowany jest do osób, które borykają się z kłopotami układu ruchu. O pomoc w jego realizacji zgłosiliśmy się do Fundacji On/Off. Pozyskaliśmy również partnera w zakresie konsultacji , czyli firmę Meyra Group. To ważne aby pokazać naszym partnerom i klientom, że jesteśmy świadomą firmą, która oprócz komercyjnej działalności, potrafi dzielić się wiedzą i know-who”. – tłumaczy Paweł Robak, CEO Omni3D.

A co do powiedzenia ma z kolei Bartosz Koplin, szef Fundacji On/Off?

– Jestem zadowolony, że współpraca z firmą Omni3D w trakcie kampanii „Włącz się” przyniosła efekty w postaci powierzenia nam działań promocyjnych nad nową inicjatywą. Na pewno dołożymy starań, aby informacje o projekcie „Ortotyka 3D” dotarły do jak najszerszej grupy odbiorców.

Projekt „Ortotyka 3D” będzie realizowany do końca lutego 2020 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.omni3d.pl/ortotyka-3d/. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem projektu.

Organizatorzy:

OMNI3D (www.omni3d.pl) to firma z siedzibą w Poznaniu, która jest pierwszym polskim producentem przemysłowych drukarek 3D w technologii FFF. Działa w kraju i za granicą, oferując sprzedaż przemysłowych urządzeń do druku 3D, wynajem długoterminowy urządzeń, szkolenia, oraz druk 3D na zlecenie.
OMNI3D posiada 12 resellerów w 15 krajach na świecie, m.in. w Czechach, Rosji, Francji, Szwecji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii.
Zespół tworzą specjaliści, którzy nieustannie pracują nad rozwojem produktów i usług. Celem firmy jest optymalizacja kosztów produkcji klientów poprzez odnalezienie procesów, w których zastosowanie druku 3D przyniesie oszczędności czasu i kosztów. Produkcja części, prototypowanie, druk niskoseryjny – to tylko niektóre z opcji, jakie dają drukarki przemysłowe 3D: Factory 2.0 Production System, Omni500 Lite oraz Factory 2.0 NET.
Wydruki firmy znajdują zastosowanie m.in. w branży lotniczej, motoryzacyjnej oraz medycznej.

MEYRA GROUP (www.meyragroup.com) jest wiodącym producentem i dystrybutorem, zarówno w kanale hurtowym jak i detalicznym, sprzętu rehabilitacyjnego oraz nieinwazyjnego sprzętu ortopedycznego.
Meyrę Group tworzy aktualnie 12 podmiotów zlokalizowanych w Polsce, na Węgrzech, w Rosji, Czechach, Niemczech i Danii. Grupa koncentruje się na produktach do pielęgnacji domowej, pomocy rehabilitacyjnej, nieinwazyjnych produktach ortopedycznych, oferowanych głównie klientom w Europie Zachodniej, Środkowo-Wschodniej oraz Federacji Rosyjskiej. Produkty
i towary grupy są eksportowane na teren 70 krajów. Aktualnie grupa zatrudnia łącznie ponad 600 osób.
Marki produktowe Meyra Group:
• Meyra,
• ViteaCare,
• Qmed,
• Memo,
• Meyra Medical.


« || »2021