Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych za nami

W sobotę 3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W związku z tą datą mogliśmy usłyszeć nie tylko wiele życzeń, deklaracji, ale również ocenę aktualnej sytuacji osób niepełnosprawnych.

Z pewnością nie można pominąć briefingu, który odbył się w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Udział w  nim wzięli Elżbieta Rafalska – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Krzysztof Michałkiewicz – Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych i  Robert Kwiatkowski – Prezes Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dla nas ważne są programy mające na celu aktywizację osób niepełnosprawnych – tego jednak podczas briefingu nie było. Obecnie nic nowego oprócz październikowych informacji nie możemy przekazać. Prezes PFRON zapewnił podczas briefingu, że będą uruchamiane nowe programy, skoro tak, należy poczekać na ogłoszenie naboru. Działania z zakresu aktywizacji zawodowej są ważne, ponieważ wspólna praca może przełamywać stereotypy. To dobra droga do walki z dyskryminacją i uprzedzeniami.

Chcemy, żeby nasze działania dawały realną możliwość zatrudnienia. Informujemy media o sytuacji osób niepełnosprawnych głównie na rynku pracy, zwracamy uwagę na problemy osób niepełnosprawnych, szczególnie tych, którzy mimo wykształcenie wyższego często decydują się na pracę poniżej swoich kwalifikacji i zachęcamy pracodawców do korzystania z naszego portalu. Jeżeli chcecie podzielić się swoim doświadczeniem piszcie do nas. Zapraszamy.

Dodaj opinie lub recencję na forum